IDEA POINT

PIECZĄTKI

PIECZĄTKI firmowe i osobiste

W ofercie mamy szeroką gamę pieczątek, od małych kieszonkowych modeli, poprzez klasyczne firmowe, do dużych stempli.

Zamówienia można składać drogą mailową info@idea-point.pl lub osobiście w Hali Kupców Perła, ul. Widna 6 Wrocław, box 67

Pieczątka firmowa powinna zawierać następujące elementy:

  • Nazwę firmy
  • Adres firmy (w tym kod pocztowy i miasto)
  • NIP (Numer Identyfikacji Podatkowej) lub REGON (Numer Identyfikacji Podatkowej dla podmiotów gospodarczych)
  • Numer KRS (Krajowy Rejestr Sądowy) w przypadku spółek
  • Logo firmy, jeśli jest

Opcjonalnie, pieczątka może zawierać również:

  • Numer telefonu
  • Adres e-mail
  • Imię i nazwisko osoby uprawnionej do podpisu
  • Stanowisko osoby uprawnionej do podpisu
  • Stronę internetową lub inne profile społecznościowe firmy

Ważne jest, aby pieczątka była czytelna, estetyczna i łatwo odczytywalna, co pozytywnie wpływa na wizerunek firmy.

RODZAJE PIECZĄTEK

PIECZĄTKI W PÓŁ GODZINY

Pieczątki błyskowe

Pieczątki błyskowe są wykonane ze specjalnej gumy nasączonej tuszem wystarczającym nawet na 2-3 razy dłużej niż w pieczątkach samotuszujących. Wzór odbicia uzyskuje się poprzez naświetlenie gumki błyskami silnego światła. Pieczątki błyskowe charakteryzują się bezgłośnym odbiciem i dużą precyzją odwzorowania szczegółów np. logo firmy. Brak elementów ruchomych zapewnia długoletnią bezawaryjność. Największym plusem jest szybki czas realizacji – możliwe wykonanie pieczątki już w pół godziny.

Pieczątki błyskowe są bardziej skuteczne niż tradycyjne pieczątki i pozwalają na nanoszenie pieczęci z większą precyzją i dokładnością, co zwiększa efektywność i oszczędza czas.

Pieczątka błyskowa WAGRAF a2


Pieczątka błyskowa WAGRAF a3


Pieczątka błyskowa WAGRAF a4


Pieczątka błyskowa kieszonkowa WAGRAF Preink 30


Pieczątka błyskowa kieszonkowa WAGRAF Preink 31


Pieczątka błyskowa kieszonkowa WAGRAF Preink 32


Pieczątki automatyczne

Pieczątki automatyczne, nazywane również samotuszującymi to takie w których proces tuszowania odbicia zachodzi mechanicznie wewnątrz obudowy, nie potrzeba dodatkowej poduszki z tuszem jak w przypadku stempli drewnianych. To najczęściej spotykany rodzaj pieczątki. Głównym atutem jest to, że występują w wielu różnych kształtach i rozmiarach, są małe i duże pieczątki szkieletowe, prostokątne, okrągłe i kwadratowe.

Pieczątki automatyczne to rodzaj pieczątek, które mogą być używane do szybkiego i precyzyjnego nanoszenia pieczęci na dokumenty. Są one najczęściej wykorzystywane w biurach, urzędach i firmach, gdzie wymagane jest częste i szybkie stemplowanie dokumentów.

Pieczątki automatyczne zwykle składają się z korpusu, w którym znajduje się stempel oraz spływu atramentowego lub tuszu, który jest używany do nanoszenia pieczęci. Aby użyć pieczątki automatycznej, wystarczy nacisnąć przycisk, który automatycznie nanosi pieczęć na dokument.

Istnieją również pieczątki automatyczne z funkcją zmiennej daty i czasu, co pozwala na umieszczanie bieżącej daty i czasu na dokumencie.


Stemple drewniane

Gryf czy stempel drewniany to inaczej tradycyjna pieczątka na kołku wykonanym z drewna, przy każdym użyciu potrzebna jest zewnętrzna poduszka z tuszem, najpierw musimy nasączyć płytkę pieczątki a dopiero potem wykonać odbicie. Pieczątki drewniane zazwyczaj używane są jako pieczątki ozdobne, ex libris lub ślubne. Głównym minusem jest ich trudność w użytkowaniu i niewygoda.